Νίκη και πάει για την κούπα τώρα στην Ερμιόνη ο Πήγασος

Πέμ, 02/05/2024 - 12:00
Image

Στον δεύτερο τελικό του πρωταθλήματος η ομάδα μας επικράτησε της Ερμιόνης και ισοφάρισε την σειρά των τελικών σε 2-2 νίκες και ο πρωταθλητής θα αναδειχθεί στον τελικό των τελικών το Σάββατο 11 Μαΐου 2024 στο Κλειστό Γυμναστήριο Ερμιόνης.

Ο αγώνας ήταν ένας πραγματικός τελικός με τις δυο ομάδες να θέλουν την νίκη και να προσφέρουν στους θεατές έναν συναρπαστικό αγώνα.

Σε ένα γεμάτο γήπεδο, η Ερμιονη ξεκίνησε με κεκτημένη ταχύτητα από τον πρωτο τελικό,

ευστοχώντας σε 6 τρίποντα την πρώτη περίοδο, κλείνοντας το πρωτο δεκάλεπτο προηγούμενη με σκορ 20-23.

Όμως ο ξέφρενος ρυθμός του πρώτου δεκαλέπτου δεν μπορούσε να συνεχιστεί και η συνέχεια ήταν διαφορετική, μιας οι παίκτες μας βελτίωσαν την άμυνα τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 34-31.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ντέρμπι συνεχίστηκε, με τον Πήγασο να δημιουργεί μια εύθραυστη διαφορά κλείνοντας το τρίτο δεκάλεπτο με 48-43.

Ευχαριστούμε όλους για την συμπαράσταση τόσο στον τελικό όσο και για όλη κλήση τη σεζόν

Ο τελικός των τελικών θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο (11-05-2024) και 18:00’ ώρα στο κλειστό γυμναστήριο Ερμιόνης.

Διαιτητές: Μπαβέλας, Γκαραβέλλος

Δεκάλεπτα : (20-23)(34-31)(48-43)(59-52)