Απίστευτο κι όμως… αρκαδικό ή αλλιώς «γι” αλλού κινήσαμε κι αλλού… η μπάλα μας πάει» (video) | astrosnews

fortouna_axilleas_2gipeda

Μάλλον πρόκειται για παγκόσμια πρωτοτυπία αυτό που έγινε σήμερα στο γήπεδο της Μελιγούς. Πιο συγκεκριμένα, από κακή συνεννόηση, οι διαιτητές του αγώνα Φορτούνα-Αχιλλέας έφτασαν αργοπορημένοι στο γήπεδο. Με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ της Φορτούνας, το προχωρημένο της ώρας

και η συννεφιά δεν παρείχαν αρκετό φως για να συνεχιστεί ο αγώνας. Με τη σύμφωνη γνώμη και των δύο σωματείων, οι ομάδες και οι διαιτητές μεταβήκαν στο γειτονικό γήπεδο του Άστρους, για να συνεχιστεί το 2ο ημίχρονο. Σίγουρα πρόκειται για ρεκόρ, να διεξαχθεί αγώνας την ίδια ημέρα σε δύο διαφορετικά γήπεδα. Δείτε την άφιξη των δύο ομάδων στο γήπεδο του Άστρους.